Archeologia

Największe odkrycia archeologiczne ostatnich lat

Największe odkrycia archeologiczne ostatnich lat

Ludzie mają taką naturę i zdolności, że nigdy nie męczą się odkrywaniem nowych rzeczy. Odkrycia te oparte są na prostej ciekawości poznania naszego świata lepiej i nazywane są odkryciami archeologicznymi. Ruiny, skamieliny, naczynia antyczne i tak dalej. Archeolodzy są w stanie znaleźć wszystko, a co ważniejsze tego historie. Dlatego chcemy się przyjrzeć najbardziej znanym odkryciom archeologicznym ostatnich czasów.

Rzekomy grobowiec Chrystusa (Izraela).

Od niepamiętnych czasów wiele się spekuluje na ten temat, ale wydaje się, że grób Chrystusa ma wreszcie jasne miejsce. Najsłynniejszy nagrobek w historii wydaje się znajdować w kościele Grobu Bożego w Jerozolimie lub przynajmniej to miejsce zostało określone przez grupę archeologów. Miejsce pokryte dwoma ogromnymi płytami marmurowymi, w których znaleziono wyryte w wapieniu podłoże grobowe. Tradycja chrześcijańska mówi, że ciało Chrystusa zostało ułożone na wapiennej platformie należącej do Józefa.

Fakty TVN 24 – najświeższe informacje

Las Ánforas w Sewilli (Hiszpania).

Rzymianie uczynili z Hiszpanii jeden z ich najważniejszych bastionów. Ten kraj jest prawdziwą kopalnią architektury i gadżetów należących do Cesarstwa Rzymskiego, które pojawiają się na przestrzeni lat. W tym przypadku mówimy o Amphorach, niektórych rzymskich monetach odkrytych w Parku Olivara del Zaudín (Sewilla). Imponujące odkrycie składające się w sumie z 19 amfor, które osiągnęły wagę ponad 600 kilogramów. Warto zauważyć, że zostały one odkryte przez przypadek podczas jednego z remontów, którym był poddawany park. Według archeologów, monety te zostały celowo ukryte w podziemnym miejscu, aby uchronić je przed wszelkiego rodzaju szabrownikami. Zadanie się udało, ponieważ amfory pozostawały ukryte przez 17 wieków i były datowane na wczesne lata IV wieku naszej ery.

Ślady naszych nieznanych przodków.

Grupa tanzańskich archeologów wraz z pomocą włoskich specjalistów odkryła 14 interesujących śladów w Laetoli (Tanzania). To odkrycie to ślady Australopithecus afarensis, naszemu najbardziej nieznanemu przodkowi. Jest to bardzo ważne odkrycie pozwalające określić wielkość ich ciała i dowiedzieć się więcej o biomechanice ich ruchu.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz