Archeologia

Najwięksi archelodzy-odkrywcy w historii

Najwięksi archelodzy-odkrywcy w historii

Archeologię można zdefiniować jako jedną z najważniejszych dziedzin nauki, które istnieją. Poszukiwanie starożytnych przedmiotów pozwala nam na poznanie praktyk i sposobów życia naszych przodków, aby lepiej zrozumieć naszą historię. Wielu archeologów spędziło życie podróżując po świecie, nie dokonując żadnych odkryć, ale jest kilka uprzywilejowanych osób, którym udało się wydobyć niezwykłe znaleziska i powiemy ci kim są te osoby.

Heinrich Schliemann.

Trening nie jest czasem najważniejszą rzeczą. Heinricha Schielmanna, podróżnik urodzony w 1822 roku, który może pochwalić się odkryciem miasta Troi. Ambicja i wiele wskazówek zawartych w książce historycznej „Iliada” były dwoma fundamentalnymi aspektami w osiągnięciu jego celu: przekształcenie legendy w jedno z najważniejszych odkryć w historii.

Czy Neandertalczycy znali piryt?

Howard Carter.

Grobowiec Tutankhamuna jest postrzegane jako jedno z najważniejszych odkryć w historii, jeśli nie najważniejsze. Ruiny, które były grzebane przez tysiące lat i które Howard Carter wydobył przez przypadek. Wykopaliska w Dolinie Królów miały być wkrótce odwołane, kiedy nagle pojawił się ten imponujący grób, który pozwolił nam dowiedzieć się nieco więcej o cywilizacji faraonów.

John Lloyd Stephens.

Odkrywca, pisarz, archeolog, a nawet dyplomata. Johna Lloyd Stephens, był człowiekiem uważanym za „drugiego odkrywcę Ameryki”. Tytuł, który zdobył w latach pięćdziesiątych XIX w., kiedy to w znaczący sposób zaangażował się w badania nad odkryciem świata cywilizacji Majów. Ciężki proces, w którym zanurzył się w ogromnych lasach Ameryki Środkowej, aby wydobyć interesującą historię tej tysiącletniej cywilizacji.

Archeologia jest niewątpliwie jedną z najbardziej spektakularnych nauk, a jej bohaterami są archeolodzy. Aktywność, która pozwala na połączenie przygody i historii w jednym celu: aby dowiedzieć się więcej o naszych przodkach.