ArcheologiaŚwiat

Tajemnica archeologiczne

Tajemnica archeologiczne

Starożytny świat jest pełen niewiadomych, które pozostają bez żadnej odpowiedzi. Archeologia to nauka badająca przeszłość i odkrywająca drogę, którą podążali nasi przodkowie. Istnieje wiele historii opowiedzianych o zapomnianych już cywilizacjach, o doskonałej wiedzy i miastach, które możemy sobie tylko wyobrazić. Oto cztery starożytne tajemnice, które wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Atlantyda.

Zaginione miasto Atlantyda zapewni chwałę tym, którzy ją znajdą, jeśli kiedykolwiek się to stanie. Nie ma wiarygodnego dowodu na to, że istniało takie miasto jak to, które opisał Platon. Poszukiwano go na całym świecie, od rejonu starożytnej Grecji po południową Hiszpanię. Uważa się nawet, że może to być jedno z miast cywilizacji, które miały miejsce w Ameryce Południowej. Zgodnie z legendami cały kontynent został zalany prze wodę, zabierając ze sobą całą swoją wiedzę.

Najcenniejsze kamienie na świecie

Stonehenge.

Stonehenge jest megalitycznym zabytkiem z okresu neolitu. Znajduje się w Anglii, w pobliżu Amesbury i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie jest jasne dlaczego został zbudowany. Niektóre teorie sugerują, że była to świątynia lub miejsce kultu, inne zaś, że było to centrum obserwacji astronomicznej. Czy kiedykolwiek uda nam się wyjść z wątpliwości?

Kontynent Mu.

Atlantyda nie jest jedynym zagubionym kontynentem w starożytnym świecie. Legendy i opowieści umieszczają Mu na Oceanie Spokojnym. Jedynymi pozostałościami, które mogłyby być związane z Mu, są słynne głowy na Wyspie Wielkanocnej, ale nie jest to potwierdzone.

Rysunki z Nazca.

Zostały one odkryte w 1920 roku, kiedy to człowiek potrafił już zobaczyć ziemię z powietrza. W Pampas de Jumana, w Nazca, są rysunki na ziemi tych geoglifów, których do dziś nie wiemy, jak zostały wykonane, ale pozostały do dziś. W sumie jest tam ponad 800 cyfr przedstawiających zwierzęta. Pedro Cieza de León był pierwszym, w 1547 roku, który o nich mówił.